מה זה כרטיסי SIM וקווי E-SIM לשיחות וגלישה?

טלפונים סלולריים משתמשים בשני סוגי כרטיסים לשיחות וגלישה: כרטיסי סים וקווי E-SIM. גלה את ההבדלים ביניהם, מדוע הם שימושיים וכיצד לנצל אותם ביעילות.

SIM, או Subscriber Identity Module, הוא כרטיס קטן המאפשר לך להתחבר לרשת של הספק האלחוטי שלך ולהשתמש בתוכנית שלך. זה פועל כמעין טביעת אצבע למספר הטלפון שלך.

מהו כרטיס SIM?

כרטיסי SIM הם המרכיב החיוני בטלפון שלך, המאפשרים לך לבצע שיחות ולגלוש. הם מכילים גם נתונים אישיים חשובים עליך כגון אנשי קשר והודעות טקסט.

כרטיסי ה-SIM הם מעגלים אינטגרליים המאחסנים את ה-IMSI (זיהוי המנוי הבינלאומי לנייד) ו-ICCID (מזהה כרטיס מעגל משולב) של המשתמש. מפעילי רשת מנצלים את הנתונים הללו כדי לזהות באופן ייחודי כל מכשיר והבעלים שלו, ומעניקים להם גישה לרשתות שלהם.

כרטיסי ה-SIM של היום עשויים מפלסטיק עם שבב צמוד למשטח. הם מגיעים בשלושה גדלים עיקריים: סטנדרט, מיני ומיקרו.

כרטיס SIM חיוני כדי שהטלפון שלך יפעל ויבטיח חיבור אמין לרשת GSM או CDMA. בעזרתו, תוכל להשתמש בטלפון שלך ברשתות שונות ברחבי העולם מבלי להיכנס לדמי נדידה בינלאומיים יקרים.

מהו קו E-SIM?

כרטיסי SIM הם מרכיבים חיוניים של טלפונים ניידים המזהים את המכשיר שלך בפני ספקים אלחוטיים ומאפשרים חיבור לרשת. הם מאחסנים נתונים, אנשי קשר והודעות SMS לאחזור מאוחר יותר.

אולם כיום אנו רואים סמארטפונים המשתמשים בסים משובצים במקום בכרטיסים פיזיים – אלה ידועים כ-eSIM. לא רק שהם חוסכים מקום בטלפון, אלא שהם הופכים נפוצים יותר ויותר בשעונים חכמים ובמכשירי אינטרנט-של-דברים אחרים כמו רחפנים.

eSIM, בניגוד לסים פיזיים, הם בלתי תלויים בספק וניתן לתכנת אותם מרחוק באמצעות תוכנה. זה מקל על החלפת ספק בטלפון תואם eSIM מבלי להוציא את כרטיס ה-SIM. הספקים מציגים בדרך כלל פרופילי eSIM כקוד QR שניתן לסרוק כדי להוריד אותם לטלפון שלך.

כיצד אוכל להפעיל קו E-SIM?

אם אתה רוצה להשתמש בסמארטפון שלך לשיחות ולגלישה בחו"ל, eSIM הוא אחד הפתרונות הפשוטים ביותר. טכנולוגיה זו מאפשרת הוספת קו טלפון שני (ולכן, מספר טלפון נוסף) בכמה צעדים פשוטים בלבד.

eSIM הוא שבב המוטמע בטלפון או בטאבלט שלך שמוריד מידע על הספק מרחוק, מה שמקל על החלפת ספקים תוך כדי תנועה.

למרות שהטכנולוגיה הזו עדיין בשלביה הראשונים – עדיין לא כל הטלפונים תומכים בה – נראה שרוב יצרניות הסמארטפונים יאמצו אותה בקרוב. נכון לעכשיו, מכשירים נבחרים כמו מבחר ה-iPhone 14 של אפל ומוטורולה razr מציעים תמיכה עבורו, אך צפו לראות אותו בטלפונים נוספים בעתיד.

כדי להפעיל את קו ה-eSIM שלך, סרוק את קוד ה-QR שנשלח על ידי הספק שלך ופעל לפי ההוראות כדי להתחבר!

כיצד אוכל לנהל את קו ה-E-SIM שלי?

אם אתה מתכנן להשתמש ב-eSIM באייפון הבא שלך, חשוב ללמוד כיצד לנהל אותו ביעילות. זה כולל בחירה באיזה קו יהיה ראשי לשיחות וגלישה, כמו גם שימוש בשתי תוכניות נתונים ניידים (סלולר או גרסאות EVDO) לביצועים מיטביים בכל עת.

אפל מספקת מדריך שלא יסולא בפז לכל הדברים הסלולריים באפליקציית ההגדרות שלה. זה יראה לך אילו קווים פעילים, אילו מהם נמצאים בשימוש בתוך אילו אפליקציות, ואילו אינם בשימוש. עם המידע הזה לרשותך, קל מתמיד לקבל החלטות מושכלות.

לקבוע איזה קו צריך להיות הקו העיקרי שלך יכול להיות אתגר, ואתה גם צריך לשקול איזו תוכנית נתונים סלולרית מציעה את התמורה הגבוהה ביותר עבור הדולרים שלך. אנו מציעים להפעיל את מתג הנתונים הסלולרי או EVDO כדי שתוכל לעבור במהירות בין שירותים עם החיבור המהיר ביותר בכל זמן נתון – זו הדרך האידיאלית לנהל את הנתונים הסלולריים שלך תוך כדי תנועה!