מניעה וטיפול בכינים

יש כינים זה לא כיף, אבל יש דרכים לעשות את זה קצת יותר נסבל. במאמר זה נדון כיצד לנהוג בכינים וכיצד למנוע מהן לחזור. ‏

כיצד למנוע הדבקת כינים?

בין אם יש לך כינים ובין אם יש לך ילד שיש לו, ייתכן שאתה תוהה כיצד למנוע העברת כינים. הבשורה הטובה היא שיש צעדים רבים שתוכל לנקוט כדי למנוע מהם להתפשט.

הצעד הראשון הוא לוודא שיש לך טיפול בכינים במקום. אתה יכול להשתמש במוצרים ללא מרשם או שאתה יכול לבקש עזרה מרופא.

בנוסף לטיפול, אתה צריך לבדוק את השיער של הילד שלך פעמיים בשבוע. אתה צריך גם להרטיב את השיער שלה, ואז להסיר ידנית כל כינים באמצעות מסרק שיניים דק.

אתה צריך גם לבדוק את העורף שלה, שהוא נקודה חמה לכינים. אתה יכול גם לסרק את השיער שלה כדי להסיר סבוכים.

הדרך הטובה ביותר להימנע מכינים היא להימנע ממגע ראש בראש. זה יכול להיעשות על ידי הימנעות משכיבה על כרית או מצעים.

הקפדה על ניקיון המצעים, הבגדים והמגבות תעזור גם היא להרחיק את הכינים. נקיטת אמצעי זהירות נוספים כדי להימנע משיתוף פריטים כמו כובעים וצעיפים תעזור גם היא.

אתה יכול להשתמש בשמפו לא רעיל כדי לנטרל את השיער שלך ולעזור למנוע מכינים להתפשט. זה גם יעזור לרכך את השיער שלך כך שיהיה קל יותר להיפטר מכינים.

אתה יכול גם לנסות לקלוע את השיער של הילד שלך כדי למנוע את התפשטות הכינים. אולי תרצה גם לשמור מסרק או קערת מים בהישג יד כדי לסרוק את הניטים.

האם ניתן להשתמש בטיפול בכינים כמניעה?

בין אם אתה מחפש טיפול בכינים כמניעה או כדי להרוג שריצה קיימת, יש כמה דרכים ללכת על זה. הדבר הראשון שצריך לעשות הוא להימנע ממגע ראש בראש. הדבר כולל גם שיתוף חפצים אישיים וגם לימודים בבית ־ הספר.

מסרק מיוחד בעל שיניים עדינות ניתן לרכוש מחנות תרופות או באינטרנט. זה משמש להסרת כינים וכינים, שהן הביצים של הכינה.

כינים יכולות גם לחיות על פריטים אישיים כמו רהיטים וכריות. אם אתם מוצאים שיש לכם בעיית כינים, נסו לנקות אותם עם מים חמים וחומרי ניקוי, לשאוב אותם, או לייבש אותם במייבש.

במקרים מסוימים, ייתכן שתזדקק לטיפול נוסף כדי להרוג כל נימפה שבקעה. הטיפול השני מומלץ בדרך כלל לאחר 7 ימים.

כינים לא יכולות לשרוד בלי קרקפת אנושית, אז חשוב למנוע מהן להאכיל את השיער שלך. פתרון פשוט הוא לחפוף את השיער כל יום.

אתה יכול גם להשתמש במוצרי כינים שנמכרים מעל הדלפק, או לשאול את הרופא שלך על מוצרי מרשם. כמה מוצרים מוגזמים בטוחים לילדים בגיל שנתיים. אולם אחרים אינם בטוחים לשימוש בילדים קטנים יותר.

אם יש לך בעיה עם כינים, רעיון טוב הוא להיפטר מהם מיד. זה יעזור למנוע מאנשים אחרים להשיג אותם.

כמה פעמים רצוי לטפל בכינים?

בהתאם לחומרת הפגיעה, יש צורך לחזור על הטיפול מספר פעמים. ברוב המקרים, יש צורך בטיפול שני כדי להרוג את הנימפות שבקעו. הנימפות הן שלב במחזור החיים של הכינים, והן גדלות לכינים בוגרות תוך 7 ימים.

הדרך היעילה ביותר לשלוט בכינים היא לחסל את כל הכינים ולחיות משיער הילד. הניטים הם ביצים לבנות או חומות זעירות המחוברות לפיר השיער. אי אפשר להסיר אותם בקלות.

חשוב לטפל בכל בני המשפחה, לא רק בילד המושפע. יש ילדים שמקבלים כינים מספר פעמים בשנה.

חשוב להודיע לבית הספר ולספק טיפול בילדים אם לילדך יש כינים. אם הילד שלך היה מגע ראש בראש עם מישהו שיש לו כינים בראש, אתה לא צריך לשלוח אותם בחזרה לבית הספר עד שהטיפול הושלם.

אם הילד שלך לא היה מגע ראש בראש, אתה צריך לבדוק אותו או אותה לעתים קרובות במהלך שנת הלימודים. אם אתה מבחין בפצעים פתוחים על הקרקפת, בלוטות לימפה מוגדלות על הצוואר, או כתמים מקולקלים על הקרקפת, ייתכן שיש לו כינים.

חלק מהשמפו התרופתי זמין למכירה במכולת או בבית המרקחת, ואחרים ניתנים לרשם על ־ ידי ספק הבריאות שלך. הרוקח או ספק שירותי הבריאות יכולים לתת לך הוראות כתובות לפי לוח הזמנים המומלץ לטיפול.

פרטים נוספים בלינק המצורף: https://liceout.co.il/