סופר סת"ם

סופר סת”ם

בין השירותים הנפוצים ביותר של סופר סת"ם הוא לתמלל כתבים דתיים. זה נעשה כדי לעזור לאנשים שיש להם את היכולת לקרוא עברית להבין מה הם קוראים. בין אם הטקסט דתי או חילוני, סופר סת”ם יכול לתמלל אותו.

מה עושה סופר סת”ם?

באופן מסורתי, המונח סופר סטם (מקוצר סטם) משמש לתיאור סופר יהודי שכותב מזוזות, תפילין, ו ספר תורה. המילה "סופר" פירושה " סופר."סופר כותב את כתבי הקודש על קלף.

סופרס הם בדרך כלל גברים יהודים אורתודוכסים. עם זאת, יש כמה נשים שהפכו סופרים תחת תנועות אחרות.

כדי להיות סופר, יש לעבור תחילה תהליך הכשרה ממושך. עליהם ללמוד את אמנות כתיבת המכתבים הדרושים למסמכים יהודיים חשובים. עליהם להיות בעלי ידע מעמיק בחוקים סביב סופרות. זה נעשה באמצעות חניכה ושימוש. בסופו של דבר הם ירוויחו סמיכה מסמכות מוכרת.

סופר אחראי על כתיבת מזוזות, תפילין, תפילין לילדים וספרי תורה. הם חייבים להיות דתיים דתיים ויש להם אופי טוב. לחלק מהסופרים יש ניסיון של שנים ואילו לאחרים יש הכשרה של כמה שנים בלבד.

עבודתו של הסופר אינה קלה. לוקח הרבה זמן לכתוב תורה. הם צריכים להיות מדויקים מאוד ולעקוב אחר מאות כללים. עליהם להיזהר מאוד גם בעת כתיבת מזוזות. בדרך כלל, זה לוקח בערך שנה לכתוב תורה.

מלבד כתיבת תורה, סופר אחראי גם על כתיבת מסמכי גירושין ומגילת אסתר. בנוסף, הם מתקנים מגילות ומסמכים יהודיים אחרים.

למה אתה צריך את שירותיו של סופר סת”ם?

בין אם אתם כותבים ספר תורה, חוזה נישואין או מסמך גירושין, אתם זקוקים לשירותיו של סופר. סופר, הידוע גם בשם סופר סת”ם, הוא סופר יהודי שכותב טקסט קדוש על קלף. בדרך כלל, הטקסט כתוב בקליגרפיה העברית המסורתית.

כדי להיות סופר, אתה צריך לעבור חניכה. אתה חייב להיות שומר מצוות, ירא שמים וידע על דיני סופרות. אתה חייב להיות גם אופי נקי. תצטרך לעבור שימוש, מה שאומר שתידרש לזכור אלפי חוקים.

סופרים נדרשים לכתוב מספר סוגים שונים של מזוזות. הם יכתבו גם תפילין, מסמכי גירושין ויודאיקה מיוחדת אחרת. סופרים משלמים על הזמן והמאמץ שלהם.

סופרים מפוקחים על ידי סופר סת”ם. סופר סת"ם מייצג ספר תורה, תפילין ומזוזה. לסטאם יש מספר מקומות בירושלים וברוקלין, ניו יורק. הם מציעים שירותים מקצועיים עם מחירים תחרותיים.

אריאלה קוך, קליגרפית מקצועית, בוגרת הישיבה השמרנית בירושלים. היא למדה גם בישיבת הדר ובמכון דרישה. היא ראש תפילין גמח לנשים. היא גם חברה בבית הכנסת ובדרקהיי נועם מניין. היא פעילה בפרויקט תורה לנשים.